whisky japońska

whisky japońska

Japonia jest drugim producentem whisky na świecie. Ojcem whisky japońskiej jest Shinjiro Tori, który w 1923 roku założył pierwszą gorzelnię w tym kraju.
Historycznie powiązana jest ze szkocką whisky. Część butelek może być torfowa i ziemista jak single malt. Japończycy są mistrzami w mieszaniu whisky, więc ich trunki są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Whisky japońska leżakować musi minimum trzy lata. Yamazaki jest pierwszą, a więc i najstarszą whisky japońską. Produkowana jest w gorzelni Shimamoto przez koncern Suntory. W 2003 roku na festiwalu The International Spirits Challenge zdobyła złoty medal swoją 12 – letnią whisky, a 6 lat później również najwyższe odznaczenie na The San Francisco World Spirits Competition. Firma pochwalić może się blisko 90 letnią tradycją, a założona została przez Shinjiro Tori. W naszej ofercie znajdą Państwo wyjątkowe, najwyższej jakości trunki właśnie tego producenta.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wealth Selected Spirits selected by Wealth Solutions
This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
Error: No posts found.
Newsletter

    Administratorem danych osobowych jest Wealth Solutions S.A. Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem klauzuli informacyjnej

    X