La Zorra

Sierra de Salamanca, to górzysty region położony w zachodniej części Hiszpanii z tradycją winiarską rozwijaną tu od czasów rzymskich. Rozległy teren przypominający trochę nasze Bieszczady pełen jest dziewiczych lasów dębowych, bukowych i kasztanowych, a także gajów oliwnych. W otulinie parku Las Batuecas – Sierra de Francia, będącego rezerwatem przyrody certyfikowanym przez UNESCO, znajduje się około 20 hektarów upraw winorośli, które są podstawą win tworzonych w bodedze La Zorra.

Ta niewielka rodzinna winnica prowadzona przez Agustina Maillo i Olgę Martin zyskała już bardzo duże uznanie krytyków winiarskich. Tuż po tym, jak Robert Parker wskazał ją na swojej liście winnic, których poczynania warto śledzić ze szczególną uwagą. Ratingi win, które tutaj powstają osiągają poziomy 90+, co w winnicy o niedługiej jeszcze historii jest rzeczą niebywałą.

Swój początek winnica La Zorra wywodzi z doświadczeń winiarskich i gastronomicznych właścicieli. Agustin Maillo jest znanym lokalnym restauratorem, który od lat prowadzi restaurację w niewielkiej miejscowości Mogarraz. Lokalne szynki jammon należą do najlepszych w kraju. Spełnioną ambicją Agustina było stworzyć równie jakościowe wina. Swój sukces winnica buduje na bezkompromisowej dbałości o szczegóły, unikalności lokalnej odmiany rufete (zarówno białej i czerwonej) oraz aragonez prowadzonych jako old bush. Ponad 60-cio letnie krzewy porastają na glebach granitowych i łupkowych, co w połączeniu z terroir rezerwatu biosfery, na terenie którego rozsiane są parcele należące do La Zorra zapewnia winom wyjątkowy sznyt.

Wyraźnym sygnałem docenienia wysiłków winnicy jest limitowana edycja zestawu win: 8 Virgenes i Raro sygnowana przez Roberta Parkera/Wine Advocat dostępnego w naszej ofercie.

Wygląda na to, że butelki z sympatycznym logo lisa ( z hiszp. La Zorra) mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wealth Selected Spirits selected by Wealth Solutions
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Wealth Solutions S.A. Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem klauzuli informacyjnej

X