Chichibu

Destylarnia Chichibu znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie w pięknym, górzystym terenie na wyspie Honsiu. W destylarnię życie tchnął Ichiro Akuto, wnuk założyciela nieistniejącej już destylarni Hanyu – Isouji Akuto.

Stwierdzenie, że destylarnia założona została w 2004 roku jest nie do końca trafne. Produkcja rozpoczęła się w 1946 roku, jednak w 2000 roku wstrzymana została ze względu na pogarszające się warunki rynkowe. Destylacja na nowo rozpoczęła się w 2008 roku i odbywa się przy użyciu tradycyjnych metod przy zachowaniu najwyższej jakości produkcji. Woda do jej produkcji pochodzi z pobliskiej rzeki Arakawa, a część wykorzystywanego jęczmienia uprawiana jest lokalnie. Ichiro jest ambitnym człowiekiem i nie zależy mu na byciu kolejnym producentem whisky, dlatego pracownicy destylarni Chichibu co roku podróżują do Wielkiej Brytanii, w której uczą się najnowszych technik destylacji. Nieustannie eksperymentują, ponieważ zależy im na ciągłym ulepszaniu swojej whisky. Wiele whisky z destylarni Chichibu leżakuje w beczkach z dębu japońskiego Mizunara. Jest rzadkim i niezwykle delikatnym drewnem nadającym charakterystyczny smak i aromat.

Ciężka praca się opłaciła, ponieważ Ichiro’s Malt zdobył złotą nagrodę w brytyjskim magazynie Whisky. Właściciel, w konkursie International Spirit Challenge zdobył tytuł Master Distiller of The Year. Alkohol tego producenta popularny jest wśród miłośników whisky na całym świecie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wealth Selected Spirits selected by Wealth Solutions
This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
Error: No posts found.
Newsletter

    Administratorem danych osobowych jest Wealth Solutions S.A. Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem klauzuli informacyjnej

    X