Chablis

Chablis, to rejon wina burgundzkiego ze znaczną mineralnością, jednak w dalszym ciągu głównie owocowe. Surowcem używanym do produkcji są białe winogrona chardonnay, które są jedynym dopuszczonym szczepem. Chablis charakteryzuje się tym, że wina z tego rejonu są zawsze wytrawne. Cystersi z Pontigny winorośl posadzili już w XII wieku.

Wina z tego rejonu mają świetną reputację i należą do wybitnych przykładów chardonnay. Francuzi zgodnie twierdzą, że za wyjątkowość wina tego rejonu odpowiada terroir. Gleba wapienna i chłodniejszy klimat pomagają uzyskać wysoką kwasowość chardonnay w tym rejonie.

Chablis zwane jest również złotymi wrotami Burgundii, ponieważ obszar stanowi 16km długości i 10km szerokości. Winiarze tego obszaru mogą liczyć na przymrozki nawet w maju, dlatego w celu ochrony jagód stosują mazutowe podgrzewacze lub rozpylają otaczającą winogrona mgłę, która w ujemnej temperaturze tworzy lodową pokrywę chroniącą owoce.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wealth Selected Spirits selected by Wealth Solutions
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Wealth Solutions S.A. Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem klauzuli informacyjnej

X