Alvides

Historia bodegi Alvides zaczyna się od dwóch małych winnic i skromnej pary rolników z Villalba de Duero. Parcele „La Virgen” i „Mirabueno”, z których żadna nie przekraczała połowy hektara odziedziczone zostały jeszcze w latach 60. przez Eutimio Casado i Isabel Hernando. Dały one pierwszą generację winnicy. W następnych dziesięcioleciach zalążek winnicy zapuszczał coraz silniej korzenie dzięki stopniowemu sadzeniu winnic i uprawie winorośli. Pierwszy z nich działał prężnie w spółdzielni Virgen de las Viñas. Przyjaźń i zacieśnienie współpracy z innym prestiżowym enologiem pochodzącym z Francji – Emmanuelem Ivarsem, przyspieszyła dalszy rozwój wydarzeń. I tak, niespełna rok później w 2001 roku narodziła się Casado Alvides.

Tym, co wyróżnia Alvides jest niewątpliwie unikanie najcięższego grzechu tutejszych producentów, jakim jest produkcja zbyt „przebeczkowanych” win. Charakteryzuje się ona nadmierną ekstrakcją, przez co tracą swój wyraz. Długa lista nagród przyznawanych przez najważniejsze periodyki i konkursy winiarskie potwierdza, że Alvides, to ważny gracz wśród prestiżowych wytwórców wzdłuż rzeki Duero.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wealth Selected Spirits selected by Wealth Solutions
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Wealth Solutions S.A. Prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem klauzuli informacyjnej

X